Hakan Cezayirli Sistem Ayrıntıları

05 Nisan 2015 itibarı ile

ANA SISTEM
Amplifikatör: Verdier Triode Spirit 2A3 (2x 2A3 RCA mid 1940 , 2xGZ34 Slyvania Big Bottle-Fat Boy 1975 –Yakın bir zamanda Mullard ile upgrade edilecek absürd fiyatlar yüzünden şimdilik iptal– 2x 6Y6 GE Coated Glass veya RCA, 5x EF184.6EJ7 4 adedi Hewlett Packard Computer Grade rectifier olarak kullanılan 1 adedi Brimar EF184’ler zaman zaman Siemens, Philips, Tungsram gibi markalarla değiştirilmektedir) Tüm tüpler www.nostubestore.com tarafından sağlanmıştır.

Pre-amplifikatör: Audio Analog Bellini (içerisinde oldukça kapsamlı modifikasyon yapıldı) 2015 yılı içerisinde yükseltilmesi planlanmaktadır)

Pikap: Michell Gyrodeck Mk II ve Gyropower güç ünitesi (Pikabın bearing sistemi inverted bearing ile değiştirilmiş, yeni nesil yaylar takılmış ve şasi DensoDamp ile takviye edilmiştir edilmiştir, Gyropower güç unitesi elden geçirilmiş ve kablolaması yeniden yapılmıştır) Sevgili Bruno Manusso’ya teşekkürler! 2015 yılında Michell Hydraulic Reference ile maddi  olarak downgrade manevi açıdan upgrade edilebilir. Sevgili Reha Arcan’a sevgiler :)

Pikap Katı: Muzaffer Günal ağabey imzalı Denon DL-103 için MC pikap katı

Kol: SME Series V (Çıkış kabloları, iç kablolaması ve headshell kabloları değiştirilmiştir) 2014 4. çeyrekte Kondo kablolar ile değiştirilecek.

İğne: Denon DL-103 2014 son çeyrekte yeni bir iğne ile upgrade edilecek.

Step Up Transformer: Ortofon T-20 (Kablolama tamamen elden geçirilmiştir) Çok yakında upgrade edilecek… 2015. ilk aylarında upgrade edilecek. Nakamichi MCB-100

CD çalar: Sony QS-770 (içerisinde kapsamlı değişiklikler yapılmış, güç katı değiştirilmiş, çok sayıda kapasitör elden geçirilmiştir) Çoğu zaman Matrix X-Sabre DAC ile beraber kullanılmaktadır. Her ne kadar basit bir cihaz olsa da, yakın zamanda upgrade gözükmüyor!

Diğer Kaynaklar: Revox B77 Mk.II (Yenileme çalışmaları devam ediyor, sinirden parçalayıp kırmazsam 2015 ilk aylarında tekrar faaliyete geçmesi planlanıyor) Nakamichi CR-7 kaset çalar (Tamamen elden geçirilmiştir) DBX TX-3 MK2 Radyo (2014 başında içerisinde tamamen elden geçirildi Sevgili Cihat Abiye teşekkürler) Grundig TK-245 Deluxe (Elden geçirme işlemleri devam etmektedir)

Stand: Finite Elemente Pagode Standart edition. Sevgili Murat Akduman’a teşekkürler!

Hoparlör: JBL Monitor 4425 (x-over yavaş yavaş elden geçirilmektedir)  Sevgili Savaş Arıhan ağabeye teşekkürler!

Kablolama
Hoparlör kablosu: Gryphon PSC Reference
Interconnect Kabloları: DIY Cardas Silver w/Neutrik RCA, 2014 Eylül ayında NOS WE kablolar kullanılarak yeni edisyon DIY kablolar yerini alacak.
Elektrik Kabloları: Furutech uçlarla DIY. NOS WE kablolar kullanılarak yeni edisyon DIY kablolar yerini alacak.
Diğer Dijital Kablolar: Bknz Masaüstü sistemi!

Aksesuarlar
Merlin Gerin Pulsar CL Plus çoklayıcı (iç kabloma ve sigorta sistemi elden geçirildi)
Omicron Harmonik Stabilizatör
Korman Akustik – KA Kablo Kaldıracı
Gryphon Exorcist
Cardas Myrtlewood
Vibrapod
Symphosium Fat Padz
Symphosium Svelte Shelf
Telos Caps

Pikap Aksesuarlar
Onzow Zero Dust
London Decca Record Grip (çok eğlenceli kullanmasam bile ortalıkta durması beni mutlu ediyor)
London Decca Deram fırça
Thorens karbon fırça

Devam Eden Projeler
Ereshkigal Mk. II pikap projesi (Mk.I edisyonu arada sırada geliyor)

————————————————————————-
Diğer Ekipman
Exposure Model VII (2015 başında yeni bir SS güç amplisi ile upgrade olacak) QED passive control center, Triangle Comete monitörler, ProAC Tablette Reference Signature, ProJect Debut Mk.II, sayısız ara bağlantı kablosu, elektrik kablosu ve hoparlör kablosu) Goldenote Boboli Signature iğne, farklı Ortofon, Shure, Audio Technica ve NOS iğneler, Ayrıca listelemekle bitmeyecek kadar çok kaynak cihaz, hoparlör.

————————————————————————-
ANA KULAKLIK SİSTEMİ
Yenilenme aşamasında. Kulaklık ve amplifikatör seçimi STAX olacak. Modele karar verilmedi!

————————————————————————-
MASA ÜSTÜ SİSTEMİ
AudioEngine A5+ aktif hoparlör sistemi
Matrix X-Sabre DAC
iFi Nano DAC
Kablolama: Koaksiyel kablo Transparent Cable High Performance 75- Ohm, USB Kablosu: Transparent Cable
Performance USB Optik Kablo: Transparent Cable kHigh Performance Toslink
PC Sistemi: Acer Aspire Ethos 5951G 18.4″(16Gb RAM+SSD upgrade) Dell UltraSharp U2412M, Mad Catz Cyborg R.A.T. 7, Das Keyboard, Logitech G-105, Goliathus CL, WD Network HDD, Logitech F310, Logitech G230… Tüm sistemler Orbil Bilgisayar tarafından sağlanmıştır

Sistemlerin dört bir tarafına dağılmış Tintin figürleri www.figuratifdukkan.com tarafından sağlanmıştır.