Select Hifi: Dynaudio Special 40 Reviewers’ Choice!


Dynaudio’nun 40. yıldönümü için ürettiği Special Forty, SoundStage! “Reviewers’ Choice” (İnceleyenlerin tercihi) takdirine layik görüldü!
Doug Schneider’in incelemesinden bazı alıntıları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

“Dinletimde Special Fortylerin, onlarla çaldığım müzik türünden bağımsız olarak renklendirmeden ne kadar uzak olduğuna defalarca tanık oldum.”

“Basın netliği de şaşırtıcıydı – Shakira’nın Laundry Service veya Jackson Browne’ın Running on Empty gibi davul ağırlıklı parçaları epey yüksek ses seviyelerde çalarken, bası, dinlediğim bütün iki yollu standmount hoparlörden çok daha net buldum.”

“Renklendirmelerden hoşananlara Special Forty’nun sunduğu doğal ve tarafsız sunum cazip gelmeyebilir. Bazı renklendirmeler heyecan verici olabiliyor, onlara bu nedenle “kulağa hoş gelme” (euphony) deniyor. Ancak kendi ekipmanlarının sesini değil de, kayıtta var olanı mümkün olduğunca doğru olarak dinlemek isteyenler bu hoparlörü hoş karşılayacakır.”

“Special Forty’nin sesleri bana zorla aktarma hissi vermeksizin ne kadar çok detay verebildiğine sürekli hayret ettim. Bu hoparlör çiftinin bana – o bilgiye sahip olan kayıtlarda, yaşattığı uçsuz bucaksız derinlik illüzyonundan büyük keyif aldım. Bu illüzyon da sadece olağanüstü odyofil kayıtlarla sınırlı değildi.”

“Special Forty’nin gerçekten özel (special) olan yanları birinci sınıf imalat kalitesi, eşsiz ve olağanüstü güzel kaplamaları ve en önemlisi, sesi – Dynaudio mühendisleri bu iki yeni sürücüden büyük odaları bile dolduran, en üst seviyede, renklendirilmemiş ve yüksek çözünürlüklü sesi çok mantıklı bir fiyatta sunmayı başarmış.”

Hoparlörlerin pişmesinin (rodajının) ne kadar önemli olduğunu da vurgulayan incelemenin tamamı için:

http://www.soundstagehifi.com/index.php/equipment-reviews/1124-dynaudio-special-forty-loudspeakers

Saygılarımızla,

Select Hifi

Bebek Mahallesi Küçük Bebek Cd 16
34342 Beşiktaş (Küçük Bebek Garajı Karşısı)
t: 02129510735
m: info@select-hifi.com

Benzer Yazılar