Lotus Concept: Transparent Opus


”Generation 5 serisini geliştirirken edindiğimiz deneyim ile Power Cord’ları tasmalarından kurtardık, mutluyuz!”Opus Power Cord’ları sitesinde böyle duyuruyor Transparent. İlk kez Opus titrini güç kablolarında kullanmaları zaten ilgimizi fazlasıyla çekmişti. Bu açıklama ile iş, gerçekten daha heyecanlı hale geldi. Duyurunun devamı şöyle:”Özel sarım 10 AWG iletkenlerden oluşan Opus Power Cord’larda bu iletkenler , özenle seçilmiş, sessiz ve elektriksel anlamda nötür filtrelerle düzgün aralıklarla birbirinden ayrıştırılmış. Kablo uzunluğu ve sonlandırma şeklinden kaynaklanabilecek farklılıkları gideren, kablonun her zaman en ideal elektriksel karakteristiğe sahip olması için yerleştirilen hassas ayarlı bu network, Transparent için, güç kablolarında bir ilk. Ayrıca, Opus Power Cord’larda kullanılan bağlantılar da hem süper iletken hem de çok sıkı.”

Opus SE (kaynak cihazlar için) ve Opus güç kablolarını devreye aldığımızda ilk fark edilen hem mikro detaylarda hem enstrümanlar arası mesafede artış oldu. Tonlamada en ufak bir değişiklik yaratmayan bu kablolar ile 15 gün sonra daha gövdeli ve daha akıcı bir ses elde ettik, bir ay sonrasında kablolar gerçekten sistemi üst seviyelere taşıdı.

Akıcılık, gövde, üç boyutluluk, sahnedeki mekansal boyutu doğru aktarabilmek…Opus güç kablolarının öne çıkan başlıca özellikleri.

Benzer Yazılar