Dükkan Hifi: Mission LX-2 ve Audiolab

Audiolab M-DAC+ Tekrar Stoklarda
İngiltere’nin en çok satan, en popüler DAC’ı artık çok daha iyi.

Yeni M-DAC+ yüksek performanslı ve çok yönlü kullanıma izin veren bir digital analog çeviricidir. HiFi sistemlerde veya masa üstü ( laptop,iphone, ipad, kulaklık vb ) kullanım için dizayn edilmiştir. Odyofil kalite klas A digital pre amplifikatör modülü ile ayrıca pre amplifikatöre ihtiyaç duymadan direk güç amplifikatörüne bağlanabilir. Ayrıca sabit çıkış voltajı ile pre amplifikatöre veya entegre sistemlere kalitesinden ödün vermeden bağlama imkanı vardır. Tüm bu esnek yapısının yanında kulaklıklarla kullanımı için yüksek kaliteli kulaklık çıkışı mevcuttur.

Ürün Cinsi Dijital Analog Çevirici
DAC ESS Sabre32 9018 chip
Örnekleme Oranı 24-bit / 192kHz (Optical, Coaxial, AES)
32-bit / 384kHz (USB)
2.8MHz (DSD64), 5.6MHz (DSD128), 11.2MHz (DSD256)
Dijital Girişler 2 x Coaxial, 2 x Toslink Optical, 1 x AES/EBU, 1 x USB for PC USB, 1x USB for iPod/iPhone/iPad
Dijital Çıkışlar 1x Coaxial, 1 x Toslink Optical
Çıkış Voltajı Balanced: 4.5V RMS
Unbalanced: 2.25V RMS
Çıkış Empedansı Balanced: 20Ω
Unbalanced: 10Ω
Toplam Harmonik Bozulma (1kHz 0dB 20Hz – 20kHz A wtd) <0.002% Frekans Cevabı 20Hz – 20KHz (± 0.2dB) Sinyal Gürültü Oranı RCA: > -115dB, XLR: > -120dB
Dinamik Aralık RCA: > 115dB, XLR: > 120dB
Çapraz Karışma ( Cross talk ) RCA: > 120dB, XLR: > 130dB
Ölçüler ( mm ) 114 mm x 247 mm x 292 mm
Net Ağırlık 3.7 kg

Klasiğin Yeni Tanımı

Yeni M-DAC+ nedir ?

Orjinal M-DAC 2011 sonbaharında satışa çıktıktan kısa bir süre sonra popüler mecralardan ( What Hi-Fi?, Hi-Fi Choice, EISA vb ) sayısız ödül ve övgü aldı. Senenin en iyi ürünü seçildi ve çıktığı tarihten itibaren pazarın en popüler ürünü oldu. Muhtemelen şimdiye kadar en fazla eleştirel beğeni toplayan DAC’ı olmuştur.

Orjinal modelin son 4 yıldaki popülerliği göz önüne alındığında; günümüz popüler dosya formatlarına göre yeniden tanımlanması kaçınılmaz oldu. Orjinalde sevilen her detayı koruyarak klasiği modern şekilde yeniledik.

Yeni modelimiz piyasaya çıkar çıkmaz What Hifi tarafından aşağıdaki sözlerle tanımlandı.

“The Audiolab M-DAC+ gets an awful lot right – so much, in fact, it comfortably justifies its ‘+’ designation”. ~ What Hi-Fi? Sound and Vision, June 2016

Daha Fazla bilgi için : http://www.dukkanhifi.com/p-4967-Dac-Audiolab-M-DAC-M-DAC-MdacDac-.html


Audiolab M-ONE Daclı Entegre Amplifikatör

Müzik severler için modern bir amplifikatör.

Beğenilen DAC ve amp teknolojisini tek bir küçültülmüş kutuda kullanıp; hem analog hem de dijital bağlantı, aptX Bluetooth ve USB, 384kHz çözünürlükte ses ile heyecan verici bir sonik deneyimi yaşamaya hazır mısınız ?

M-ONE, Audiolab’ın amiral gemisi DAC bileşeni olan M-DAC + ile neredeyse aynı özelliklerdedir.

Aynı OLED ekranı ve zarif çift devirli düğme tasarımıyla, sehpa veya rafta göze batmadan oturacak kadar küçük ve kompakt alüminyum kasaya sahiptir. Ancak bağımsız DAC’lar, bir çift hoparlörü sürmek için ayrı bir güç amplifikatörü gerektirir. M-ONE tüm ijhtiyacınızı karşılayacak bir çözümle; içersinde analog ve dijital kaynaklara uygun, yüksek kalitede pre ve stereo güç amplifikatörü vardır.

http://www.dukkanhifi.com/p-5018-Entegre-Ampliler-Audiolab-M-ONE-M-One-.html


Mission LX-2 Stoklarda

What HiFi Dergisi Kasım 2016’da Lx-2 yi fiyat kategorisinde en iyi hoparlör seçekerken Lx-2’yi söyle anlattı : LX-2’ler, sanki stüdyoya doğrudan doğruya bağlıymış gibi, müziğin kalbine kadar ulaşıyorlar.

LX Serisi hoparlörler akıllı, pratik ve uygun fiyatlı olup, Mission’un alışılagelmiş tasarım odağına uygun olarak keskin, klasik ama modern bir görünüm sergiliyorlar.

Her şeyden önce, ilham veren enerji ve detaylarla müzikle iletişim kurarlar ve Mission hoparlörlerinden beklenilen performansı sunarlar.

Mission’un orijinal sloganı olan “Müzik Üstad, Teknoloji Köle”, daha önce hiç bu kadar rahat ifade edilmemiştir. Gelişen teknolojik imkanlar ile doğru sesi çok daha uygun fiyatlarla sizlere sunabiliyoruz. Bunun en güzel örneğ yeni LX serisidir.

Harika ses ve iyi ölçümler bizi çok mutlu ediyor. – Hangi Mission LX hoparlörünü seçerseniz seçin, tüm müzik koleksiyonunuzu tekrar keşfetmek isteyeceksiniz.

http://www.dukkanhifi.com/p-5021-Raf-Tipi-Mission-LX-2-Hoparlor-Lx-2-.html

Benzer Yazılar